Biblický obraz rodiny

Eva Ostrolucká - Žarnovická, Ján Ostrolucký

Nakladatelství: Křesťanský sbor Ostrava

E-shop: 171 Kč

Prodejna: 180 Kč

Kniha "Biblický obraz rodiny" je důsledně založena na tom, že se vrací zpět k tomu, jak Pán Bůh člověka stvořil a jak mu umožnil optimálně prožít život zde na této zemi, aby pro lidi v manželství a rodině nebyl peklem a neustálým bojem, ale radostí a potěšením. Jaká určil kritéria pro výchovu dětí, aby z nich vyrostli zdraví, stateční a charakterní jedinci, kteří se dokáží postarat nejen o sebe, ale založit rodinu. Obsahuje celou problematiku rodinného života, rozhodnutí pro manželství, uzavření manželství a život v něm, děti, jejich výchovu a jejich osamostatnění, ale i také role prarodičů, a také se zabývá životem vdovců a vdov. A nepomíjí ani ty, kteří se z nejrůznějších důvodů neoženili, či nevdaly. Každé toto téma je provázeno biblickými texty, které vyjadřují Boží záměr s námi lidmi. Čtenář může znovu najít onen ztracený "pevný bod". Není tak odkázán na styl života pokus-omyl-nový pokus- zase omyl a další zklamání....
Kniha je provázena příklady z Bible, které vždy ukazují řešení těchto problémů. A také nechybí v jednotlivých kauzách příběhy ze života autorů samotných, anebo osvědčených křesťanů, kteří si museli v dnešní době vybojovávat vítězství ve svém životě a neváhají se přiznat k chybám, kterých se přitom dopustili.
Není to bestseller v tom smyslu, že bychom tuto knihu přečetli bez dechu od počátku do konce, je to spíše manuál, jak hledat řešení v jednotlivých problémech, se kterými se v sexuálním, manželském a rodinném životě musíme potýkat.

© 2015 Křesťanský život